Filipov rok s hodinkami Apple Watch

 

Hodinky Apple Watch som si kúpil skoro pred rokom a tak som sa rozhodol napísať pár riadkov o tom, ako mi ich nosenie uľahčuje život každý deň. Majú pár skvelých výhod, vďaka ktorým neľutujem, že som si ich kúpil. 

Platenie v obchode

Odkedy v obchodoch začalo fungovať bezkontaktné platenie, prestal som v peňaženke nosiť hotovosť. Odkedy funguje Apple Pay, tak so sebou nenosím peňaženku. A odkedy mám Apple Watch, telefón v obchode ani nevyťahujem. 

Na prvý pohľad sa to možno zdá, ako ušetrených pár sekúnd, ale keby tak platil každý, neexistovali by v supermarketoch dlhé rady. Platbu cez Apple Watch ocením hlavne pri cestovaní a v zahraničí, kde mi vyťahovanie cenností z bundy a batohu nie je zrovna príjemné. Takto zaplatím jednoducho hodinkami a nemusím sa báť, že niekde niečo stratím. 

Filipov rok s hodinkami
Filipov rok s hodinkami

Telefonovanie a vyzváňanie

Apple Watch sú vo všetkých svojich funkciách predĺženou rukou telefónu. Doma, v práci alebo pri cvičení mám väčšinou telefón položený na stole a nenosím ho so sebou. Častokrát ani neviem, kde vlastne je. 

Už sa mi neraz stalo, že mi začali hodinky zvoniť, aj keď som mal na telefóne vypnuté zvonenie. Vďaka tomu, že sa cez Apple Watch dá telefonovať, som mohol telefonát ihneď vybaviť. 

Cvičenie a pohyb

Meranie aktivity je pre mňa, ako športovca, jedna z najlepších vychytávok. Apple Watch má špeciálnu funkciu snáď na každú aktivitu. Po každom tréningu viem, koľko som nabehal kilometrov, spálil kalórií alebo napríklad, ako mi bilo srdce. 

Táto funkcia je na nezaplatenie pri výletoch a turistikách. Vždy mám prehľad o dĺžke výletu, prevýšení, vzdialenosti, náročnosti, môžem jednotlivé výlety porovnávať medzi sebou a podľa toho plánovať ďalšie trasy. 

Filipov rok s hodinkami
Filipov rok s hodinkami

Elegantné hodinky pre každú príležitosť

Apple Watch nosím s radosťou. Viem, že mám na ruke kvalitné hodinky, ktoré mi vydržia a vďaka ich elegantnému vzhľadu sú skvelým doplnkom pre každú príležitosť - stačí len vymeniť remienok a zmeniť ciferník! Zo športových hodiniek z tréningu spravím behom pár sekúnd elegantné hodinky vhodné ku košeli a to je jednoznačne výhoda, ktorú na iných hodinkách len tak nenájdem.

Pripomienky a upozornenia

S Apple Watch som jednoducho stále v obraze. Chodia mi tam dôležité pripomienky, upozornenia na udalosti, pracovné e-maily a tiež viem, aké bude dnes počasie. Niekto by mohol povedať, že nepotrebuje, aby ho hodinky neustále otravovali. 

Ja som si Apple Watch prispôsobil podľa seba a vypol som všetky otravné upozornenia, ktoré mi vadili. Nie je predsa potrebné, aby mi tam chodili všetky zbytočné upozornenia z Facebooku a Instagramu.

Filipov rok s hodinkami

 

Na záver...

Tak, to by bolo 5 dôvodov, prečo by som hodinky Apple Watch nevymenil. Verím, že každý si na nich nájde to svoje a obľúbi si inú z množstva funkcií, ktoré tieto hodinky od spoločnosti Apple ponúkajú. Niekto určite ocení meranie kvality spánku, iný zase saturáciu krvi kyslíkom alebo EKG. V každom prípade, najdôležitejšie je mať štýlový náramok, ktorý ti sadne. A presne taký nájdeš u nás.