Ako vyčistiť remienok na Apple Watch?

Remienky na Apple Watch hodinky sú skvelým a praktickým doplnkom každého outfitu. Ako všetko, čo nosíme každý deň, aj remienky sa môžu ľahko zašpiniť a mali preto by sme ich udržiavať čisté. Ak chceš spoľahlivo vyčistiť svoj remienok na Apple Watch, nasleduj tieto kroky:

Odstráň remienok z hodiniek

Najprv je potrebné remienok z hodiniek odstrániť. Na spodnej strane všetkých Apple Watch hodiniek sa nachádza malá zarážka, ktorú treba stlačiť a potom môžeš remienok z hodiniek pohodlne vytiahnuť.

Použi jemnú kefku alebo utierku na odstránenie prachu a nečistôt

Keď je remienok vonku z hodiniek, môžeš ho opatrne vyčistiť jemnou kefkou alebo utierkou, ktorá nezanecháva chĺpky a odstrániť prach a nečistoty, ktoré sa mohli nazbierať na povrchu remienka. Ak je to potrebné, môžeš utierku navlhčiť čistou vodou. 

Namoč remienok do vody a použi mierne čistiace prostriedky

Ak máš silikónový alebo gumený remienok, môžeš ho namočiť do vlažnej vody a použiť mierne čistiace prostriedky na odstránenie nečistôt. Pri používaní čistiaceho prostriedku si však dôkladne prečítaj návod na použitie a uisti sa, že neobsahuje tvrdé chemické látky, ktoré môžu tvoj remienok poškodiť. Úplne ti bude stačiť použiť klasické mydlo na ruky. 

Kožené remienky do vody určite nenamáčaj, nie sú totiž vodeodolné a mohli by sa zničiť.

Opláchni remienok pod tečúcou vodou a dôkladne ho vysuš

Ak si na čistenie použil/a mydlo, tak remienok opláchni pod tečúcou vodou a nechaj ho poriadne vysušiť na čistej plátenej alebo papierovej utierke. Nechaj remienok prirodzene vyschnúť a nepoužívaj žiadne fény ani iné zdroje tepla, aby sa remienok nepoškodil.  

Nasaď remienok späť na hodinky

Keď je remienok čistý a suchý, môžeš ho opäť nasadiť na hodinky a vyraziť s ním do sveta.

Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžeš vyčistiť všetky druhy remienkov na hodinky.