Apple Watch Pro

Čo prinesie jesenná úroda jabĺčiek? 

Rovnako ako každú jeseň, tak aj túto nám spoločnosť Apple predstaví svoje novinky. Medzi nimi by sa mali nachádzať aj tri nové modely hodiniek Apple Watch. Môžeme sa tešiť na Apple Watch SE 2, novú verziu Apple Watch 8 a úplnou novinkou budú takzvané Apple Watch Pro, na ktoré sa bližšie pozrieme v našom článku.

 

1️⃣ Vyrobené z titánu

Tí najnáročnejší užívatelia sa už teraz môžu tešiť na tie najodolnejšie hodinky vhodné do tých najextrémnejších podmienok. Vieme, je to celkom dosť superlatívov, ale očakávania sú naozaj vysoké. 

Prvotriednu odolnosť by mala hodinkám zaručiť vylepšená verzia titánu, z ktorej budú hodinky vyrobené. 

 

2️⃣ Evolučný dizajn

Vzhľadovo sa vraj nebude jednať o žiadnu novú hitparádu. Pôvodne očakávané ploché hrany sa nechystajú a nové Apple Watch Pro si podľa posledných správ udržia svoj klasický obdĺžnikový tvar so zaoblenými hranami, ktorý prejde takzvanou evolúciou

 

3️⃣ Najväčšie hodinky

Vzhľadom na použitý materiál by mali byť hodinky robustnejšie a tým pádom možno v malej miere upustia od svojho elegantného vzhľadu. Zatiaľ sú to však len predpoklady a na finálny vzhľad hodiniek si ešte musíme počkať. 

S istotou ale môžeme povedať, že Apple chystá najväčšie hodinky vo svojej histórii. Telo hodiniek by malo byť väčšie ako 45mm s rozlíšením displeja 410x502 pixelov.

 

4️⃣ Lepšia výdrž a nové funkcie

Všetkých kritikov Apple Watch určite poteší dlhšia výdrž batérie. Nové Pro-čká by na jedno nabitie mali zvládnuť aj niekoľko dní a to aj vďaka novému úspornému režimu. Ten by mal obmedziť procesy bežiace na pozadí a tým zvýšiť výdrž hodiniek. Hodinky budú fungovať na systéme watchOS 9 a mali by ponúknuť aj novú funkciu na meranie telesnej teploty.

 

5️⃣ Cena a ďalšie názvy

Môžeme predpokladať, že cena Apple Watch Pro bude vysoká, ale vzhľadom k úzkej skupine ľudí, na ktorú Apple cieli svoju novinku, tak si určite nájde svojich fanúšikov. Môžeme tiež prezradiť, že názov "Apple Watch Pro" zatiaľ nie je istý, ale zhoduje sa na ňom väčšina ľudí a odborníkov. Možno nás Apple ešte prekvapí a prijde s niečím ako Apple Watch Extreme, Apple Watch Max alebo Apple Watch Explorer Edition. Uvidíme.
Späť do obchodu